• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj skarby Bałkanów

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest obecnie zaliczany do zdecydowanie najbardziej interesujących regionów Europy. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim krajów zazwyczaj nie należy do najłatwiejszych – w końcu całkiem niedawno odbyło się tam kilka wojen – to jednak w chwili obecnej jest to w stu procentach bezpieczny region który będzie dodatkowo fantastyczną propozycją dla każdego, kto tylko chciałby wyjechać na rzeczywiście wymarzone wakacje.
Bardzo interesującym i jednocześnie trochę niedocenionym krajem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być niezwykle ciekawa, gdyż Serbowie – podobnie jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, dzięki czemu chociażby w ich języku możemy doszukać się wielu znajomych słów. Z drugiej strony na Bałkanach od zawsze ścierało się ze sobą wiele różnych kultur, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze ciekawsze miejsce do zwiedzania. Sama tylko jej stolica, Belgrad, oferuje sporo wspaniałych zabytków które bez wątpienia zachwycą każdego pasjonata historii.
Oprócz tego Serbia jest również krajem oferującym piękne krajobrazy, z powodu których wakacje tu będą dla każdego z nas jeszcze przyjemniejsze. Zdecydowanie warto zainteresować się nią nieco więcej, bowiem niewątpliwie jest to kraj godny poznania!

Categories: Turystyka

Comments are closed.